Wapń bez witaminy D3

20,00 zł
Brutto

CALCIUM BEZ Witaminy D3  WAPŃ DLA GADÓW 150 G

Wapń dla gadów i płazów klasy premium. Preparat uzupełnia niedobory wapnia u wszystkich gatunków gadów i płazów. Zawiera wysoką dawkę węglanu wapnia (97,8%), wolnego od fosforu i nie posiada witaminy D3, a zatem skierowane jest dla zwierząt posiadających dostęp do sporej dawki światła UVB.

- dla wszystkich gadów i płazów,- bez witaminy D3,- wysoka zawartość wapna,- w postaci mikro proszku

Wapń bez witaminy D3 skierowane jest dla zwierząt, mających dostęp do promieniowania UVB. W ciele takiego zwierzęcia samoczynnie produkowana jest spora dawka D3, dlatego podawania wapnia z tą witaminą mogło by zbytnio obciążyć wątrobę osobnika.

Wapń jest pierwiastkiem ważnym na każdym etapie życia każdego organizmu. Skutki niedoboru wapnia w okresie młodości to niedostateczny wzrost i krzywica kości. Dorosłe osobniki także potrzebują otrzymywać wapń. Objawy niedoborów wapna obejmują zniekształcenie i kruchość kości, uszkodzenia zębów, zaburzenia w pracy serca, mięśni i układu nerwowego, dodatkowo brak wapnia przyczynia się do rozwoju osteoporozy, polegającej na stopniowym ubytku masy kostnej i podatnością na złamania.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

CALCIUM+D3 REPTI PLANET WAPŃ DLA GADÓW 125 G

Pokarm uzupełniający dla gadów. Drobno sproszkowany suplement wapnia z witamina D3.

Witamina D3 pomaga gadom w prawidłowym przyswajaniu wapnia, i jest niezbędnym elementem diety gadów żyjących w niewoli, niewystawionych na naturalne światło słoneczne ani ultrafiolet. Większość gadów i płazów może absorbować wapn wraz z pożywieniem, pod warunkiem obecności witaminy D3. Ważne jest by zapewnić odpowiednie źródło promieniowania UVB, tak by umożliwić syntezę witaminy D3.

Skład: Węglan wapnia. Dodatki odżywcze/kg: witamina D3 25 000 j.m..

Instrukcja karmienia: Karmę dla zwierząt roślinożernych posypujemy sproszkowanym wapniem. Owady karmowe umieszczamy w pudełku, do którego został wsypany sproszkowany wapn, delikatnie potrząsamy pudełkiem tak by proszek przykleił sie do owadów. Następnie natychmiast podajemy je do karmienia. Zwierze zawsze musi miec dostęp do czystej wody. Po otwarciu należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Data ważności podana na opakowaniu.

Gekony orzęsione

Gekony płaczące

Felsumy

Gekony paskowane

Gekony Madagaskarskie

Gekon Toke

Eublefar Lamparci

Oraz dla wielu innych gatunków.

11 Przedmioty

Zobacz także